سایت شعرناب محیطی صمیمی و ادبی برای شاعران جوان و معاصر - نقد شعر- ویراستاری شعر - فروش شعر و ترانه اشعار خود را با هزاران شاعر به اشتراک بگذارید

منو کاربریعضویت در شعرناب
درخواست رمز جدید

معرفی شاعران معاصر

انتشار ویژه ناب

♪♫ صدای شاعران ♪♫

تقویم روز

دوشنبه 30 فروردين 1400
  8 رمضان 1442
   Monday 19 Apr 2021

    پر نشاط ترین اشعار

    کانال رسمی شعرناب

    بار پروردگارا، دلهاي ما را به باطل ميل مده پس از آنکه به حق هدايت فرمودي و به ما از لطف خود رحمتي عطا فرما، که تويي بسيار بخشنده (بي‌منّت). آل عمران آیه ۸

    دوشنبه ۳۰ فروردين

    پست های وبلاگ

    شعرناب
    دروازه های امیدواری
    ارسال شده توسط

    بهمن بیدقی

    در تاریخ : پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۱۵
    موضوع: آزاد | تعداد بازدید : ۱۴۸ | نظرات : ۰

    دروازه های امیدواری
     
    مجلس ختمی رفته بودم . واعظی بالای منبر رفت . ازمرگ گفت و ازعاقبت مردمان .
    هرجمله‌ای که از دهانش خارج می‌ شد می ‌دیدم که مجلس را نا امید و نا امیدتر می کند به گونه ای که با انرژی منفی اش ، مجلس انگار وا رفت .
    جملاتش را در ذهنم ، با جملات کتاب خدا تطبیق می دادم و لحظه ‌به ‌لحظه بر من بیشتراثبات می شد که او در زیر ظاهراسلام ، باطنی از کفر دارد و دروغگویی بیش نیست .
    ازخدا که حرف میزد ، او را العیاذ بالله هیولایی می نمایاند که هدفی جز زجرعالمیان ندارد وحساب همه ساخته است البته به جزخودش که دراوج منبر قرارداشت ودیگران را ریز می دید ، درحالی که برعکس دیدگاه او را داشتم .
    به نظر او، همه کارشان ساخته بود و کسی نمی‌توانست استغفرلله ازبی مهری او قِصِر در برود و باید به جرم آدم بودنش تا ابد بسوزد .
     
    موضوع ترس ازخدا ، نه ترسناکیِ خداست بلکه ترس ازعملی است که باعث ناخشنودی آن مهربان ترین میشود .
    البته موضوع حق الناس و اثرات ناشی ازآن ، موضوعی ست که باید سخت از آن ترسید ، در واقع حتی عدالت خدا نیز از محبتش سرچشمه می گیرد و او نمیخواهد اگرظلمی بر بنده اش روا شده، نادیده بگیرد و اگر کسی باعث دردی شده ، مسلماً باید  پذیرای همان درد باشد . در آنسرا که مانند این سرا نیست که گناهان بی جواب بماند ، تا ذره ی آخرش حسابرسی میشود . گناهکارباید تقاصش را پس بدهد .
     
    همیشه بهترست اگرمیخواهیم ازکسی بگوئیم و ازنظراتش بدانیم، بهتر اینست  که مستقیماً  از او و منابعی که مستقیماً  مربوط  به اوست استفاده کنیم ، تا جاهلانی همچون آن واعظِ  فوق الاشاره تلاش نکنند که به گمراهی مان بکشند . بخصوص اگرخواستیم ازخدا بگوئیم وسخنان ماورائی اش . چه مرجعی محکمتر و مستندتر از کتاب خدا .
    تعدادی  از آیاتی که  دروازه های امیدواری را درمقابل  روی مان  می گشایند  و به آینده  امیدوارترمان می گرداند تا بایستیم و بهتر ادامه دهیم را در ذیل آورده ام تا دلنوشته ام را متبرک به آنها گردانم .
     
    -- خدا کسی را که  برای او شريکی قرار دهد نمی آمرزد و جز آن ، هر گناهی را برای هر که خواهد می آمرزد و هر کس که برای خدا شريکی قرار دهد ، سخت به گمراهی افتاده است ( نساء116)
     
    -- چون ايمان آوردگان به آيات ما نزد تو آمدند ، بگو : سلام بر شما ، خدا برخويش مقرر کرده که شما را رحمت کند ، زيرا هرکس از شما که از روی نادانی کاری بد کند ، آنگاه  توبه کند و نيکوکار شود ، بداند که خدا آمرزنده و مهربان است( انعام54 )
     
    -- از رحمت خدا مايوس مشويد زيرا تنها کافران از رحمت خدا مايوس میشوند ( یوسف87 )
     
    -- بگو : ای بندگان من که برزيان خويش اسراف کرده ايد ، از رحمت خدا مايوس مشويد زيراخدا همه گناهان را می آمرزد . اوست آمرزنده و مهربان ( زمر53 )
     
    -- کسانیکه از گناهان بزرگ و زشتيها اجتناب میکنند - جز آنکه گناهی کوچک از آنها سرزند -  بدانند که آمرزش پروردگار تو وسيع است و او به شما آنگاه که از زمين  بيافريدتان وآنگاه که درشکم مادرتان پنهان بوديد  آگاهتر است . خويشتن را بی گناه مدانيد اوست که پرهيزگار را بهتر میشناسد ( نجم32 )
     
    -- ای کسانیکه  ايمان آورده ايد ، آيا شما را به  تجارتی که ازعذاب دردآور رهاييتان دهد راه بنمايم ؟
    به خدا وپيامبرش ايمان بياوريد، ودر راه خدا با مال وجان خويش  جهاد کنيد و اين برای  شما بهتراست اگر دانا باشيد ، گناهان  شما را می آمرزد و به بهشتهايی که درونش نهرها جاری است ونيز خانه هايی خوش و پاکيزه دربهشتهای جاويد داخل میکند ، و اين پيروزی بزرگی است ، و نعمتی ديگر که دوستش داريد : نصرتی است از جانب خداوند و فتحی نزديک ، و مؤمنان را بشارت ده . ( صف13-10)
     
    -- ای کسانیکه ايمان آورده ايد، به درگاه خدا توبه کنيد، توبه ای ازروی اخلاص،باشد که پروردگارتان  گناهانتان را محوکند وشما را به بهشتهايی داخل کند که درآن نهرها جاری است . درآنروز خدا پيامبرو  کسانی را که با او ايمان آورده اند فرو نگذارد ، و نورشان  پيشاپيش و سمت راستشان  در حرکت باشد میگويند :
    ای پروردگارِما ، نورما را برای ما به کمال رسان وما را بيامرز، که  تو برهرکاری توانا هستی .       ( تحریم 8)
     
    -- او آمرزنده ودوست دارنده است . اوست صاحب عرش ارجمند .هرچه را اراده کند به انجام میرساند
    ( بروج16-14 )
     
    -- ای روح آرامش يافته، خشنود وپسنديده به سوی پروردگارت بازگرد، ودرزمره بندگان من داخل شو، و به  بهشت من درآی ( فجر30-27) 
     
    بهمن بیدقی 98/12/17

    ارسال پیام خصوصی اشتراک گذاری : | | | | |
    این پست با شماره ۹۷۶۹ در تاریخ پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۱۵ در سایت شعر ناب ثبت گردید

    نقدو تحلیل شعر شاعران سایت

    نظرات

    مشاعره

    کاربران اشتراک دار

    محل انتشار اشعار شاعران دارای اشتراک

    حمایت از شعرناب

    شعرناب

    با قرار دادن کد زير در سايت و يا وبلاگ خود از شعر ناب حمايت نمایید.

    کلیه ی مطالب این سایت توسط کاربران ارسال می شود و انتشار در شعرناب مبنی بر تایید و یا رد مطالب از جانب مدیریت نیست .
    استفاده از مطالب به هر نحو با رضایت صاحب اثر و ذکر منبع بلامانع می باشد . تمام حقوق مادی و معنوی برای شعرناب محفوظ است.
    0