سایت شعرناب محیطی صمیمی و ادبی برای شاعران جوان و معاصر - نقد شعر- ویراستاری شعر - فروش شعر و ترانه اشعار خود را با هزاران شاعر به اشتراک بگذارید

منو کاربریعضویت در شعرناب
درخواست رمز جدید

معرفی شاعران معاصر

انتشار ویژه ناب

تبلیغات متنی

♪♫ صدای شاعران ♪♫

تقویم روز

سه شنبه 28 ارديبهشت 1400
 • روز بزرگداشت حكيم عمر خيام
8 شوال 1442
  Tuesday 18 May 2021
  • روز جهاني موزه و ميراث فرهنگي

  پر نشاط ترین اشعار

  کانال رسمی شعرناب

  بار پروردگارا، دلهاي ما را به باطل ميل مده پس از آنکه به حق هدايت فرمودي و به ما از لطف خود رحمتي عطا فرما، که تويي بسيار بخشنده (بي‌منّت). آل عمران آیه ۸

  سه شنبه ۲۸ ارديبهشت

  پست های وبلاگ

  شعرناب
  حالا بگردیم دنبال پرتقال فروش
  ارسال شده توسط

  باقر رمزی ( باصر )

  در تاریخ : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ۱۶:۵۱
  موضوع: آزاد | تعداد بازدید : ۲۸۴ | نظرات : ۳

  نتیجه تصویری برای آمار معتادن در ایران
  حالا بگردیم دنبال پرتقال فروش
  خسارت اقتصادی مواد مخدر در ایران
  خبرگزاری ایسنا: رییس کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هم اکنون حداقل 40 هزار میلیارد تومان پول در تجارت موادمخدر در چرخش است و قاچاقچیان حداقل 16تا 17 هزار میلیارد تومان در سال فروش دارند.
  علی هاشمی، ضمن تاکید برآنکه موادمخدر در هر 24 ساعت 110 میلیارد تومان خسارت اقتصادی به کشور وارد می‌کند افزود: حتی اگر آمار معتادان را 2 میلیون نفر در نظر بگیریم که در آمارها عنوان می‌شود؛ با توجه به آنکه از لحاظ اقتصادی مواد مخدر یک عامل ضدتوسعه است، بر اساس شاخص‌های سال 83 ، این تعداد معتاد سالیانه 40 هزار میلیارد تومان خسارت اقتصادی به کشور وارد می‌کنند؛ این درحالیست که مواد مخدر در هر 24 ساعت 110 میلیارد تومان خسارت اقتصادی به کشور وارد می‌کند.
  وی تصریح کرد: به عبارت دیگر سالی 12 میلیارد دلار خسارت اقتصادی وارد می‌شود؛ این در حالیست که بنا بر اعلام برخی نهادهای خارجی بررسی کننده هزینه نظامی کشور ها، بودجه دفاعی ایران حدود 10 میلیارد دلار است.
  گردش سالانه اقتصاد مخدرها در ایران به اندازه 13 درصد ارزش بورس ایران است
  رییس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه خاطرنشان کرد: بنده اطلاع ندارم بودجه دفاعی کشور چقدر است و آیا این ارقام اعلام شده درست است یا خیر، ولی چنانچه فرض بگیریم درست باشد، نزدیکی این دو رقم نشان می دهد که یک معضل اجتماعی چه ابعادی دارد و با هزینه‌های آن چه کارهای دیگری می شود،انجام داد؛ حتی اگر بخواهیم با بودجه‌های عمرانی مقایسه کنیم، با 12 میلیارد دلار سالیانه می‌توان صدها هزار شغل ایجاد کرد، ده‌ها هزار خانه ساخت و چندین تاسیسات زیرساختی ایجاد کرد.
  هاشمی افزود: در حال حاضر ارزش بازار بورس ایران حدود 320 هزار میلیارد تومان یعنی حدود 92 میلیارد دلار است؛ یعنی ارز کل کارخانجات پتروشیمی، پالایشگاهی، خودرو سازی، فولاد سازی، معدنی، مخابراتی و غیره در بازار بورس 92 میلیارد دلار است؛ این درحالیست که گردش اقتصادی مواد مخدر در هر سال با اندازه 13 درصد ارزش بورس ایران است و این نشان می‌دهد چه مبلغی در این حوزه هدر می‌رود.
  رییس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر این پول را تقسیم بر 2 میلیون نفر معتاد کنیم، هر معتاد سالیانه 20 میلیون تومان خسارت اقتصادی به کشور وارد می‌کند؛ به طوری که بخشی از آن به خانواده‌، بخشی از طریق سرقت و ناهنجاری به جامعه و بخشی هم در قالب هزینه‌های مهار و مبارزه با این پدیده به دولت تحمیل می‌شود.
  آماری از کارمندان و سربازان دستگیر شده به علت همکاری با قاچاقچیان
  هاشمی در ادامه ضمن اشاره به آنکه حداقل 40 هزار میلیارد تومان پول در تجارت مواد مخدر کشور در چرخش است و قاچاقچیان حداقل 16تا 17 هزار میلیارد تومان  در سال فروش دارند گفت: اگر حتی 5 درصد آن پول را در دستگاه‌ها تزریق کنند و حتی اگر 1 درصد کارکنان را آلوده کنند، کافیست تا آنها نفوذ پیدا کرده و به اهداف خود دست پیدا کنند و متاسفانه تجربه هم همین را نشان می‌دهد.
  وی  در ادامه خاطر نشان کرد: براساس بررسی‌های که داشتیم 5/2 درصد از2 میلیون نفر دستگیری‌های کشور طی سال‌های 78 تا 82 را افراد آلوده شده از دستگاه‌ها ( کارمندان در سطوح مختلف) را تشکیل می دادند؛ این درحالیست که در آن سال ها روزانه 65 نفر از چنین افرادی را که با قاچاقچی‌ها همکاری می کردند و البته 30 درصد آنها سرباز بودند، دستگیر می‌کردیم.
  هاشمی ادامه داد: علت این امر آنست که از طرفی بازار مواد مخدر دارای جذابیت اقتصادی بسیار بالایی بوده و از طرفی فقر و بیکاری بالا و تقاضا هم زیاد است؛به این ترتیب مجموع این عوامل باعث چنین فجایعی شده است.
  رییس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در چنین شرایطی باید جذابیت اقتصادی قاچاق مواد مخدر را بگیریم، رونق اقتصادی برای ایجاد اشتغال ایجاد کنیم و از طرفی تقاضا را در کشور از طریق داروهای جایگزین و درمان موثر ارزان قیمت مدیریت کنیم.
  خبرگزاري فارس در سال 86 اعلام کرد : مؤسسه تحقيقاتي داريوش امروز با ارائه جديدترين آمار معتادان كشور تعداد اين افراد را بين 800 هزار تا يك ميليون و 700 هزار نفر اعلام كرد. ترياك با 33 درصد بيش‌ترين ماده مصرفي كشور است. آمار جالب ديگر ميانگين 125 مترمربعي مساحت خانه معتادان كشور است.
  من که حساب بلد نیستم شما حساب کنید  ببینید درست است یا خیر ؟؟
   
  باقر رمزی باصر
  افتاده بپاخاسته

  ارسال پیام خصوصی اشتراک گذاری : | | | | |
  این پست با شماره ۷۳۹۷ در تاریخ دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ۱۶:۵۱ در سایت شعر ناب ثبت گردید

  نقدها و نظرات
  سلطان محمد الهی وردک
  پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۱
  به نظر من فقط مردم طبقه متوسط ایران معتاد نیستند تمام افراد طبقه مرفه به تریاک و عرق معتاد اند . و افراد طبقه پایین ایران به هیرویین و شیشه و کراک و....
  با این حساب بیشتر از سی میلیون معتاد در ایران تشریف دارند
  سلطان محمد الهی وردک
  پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰
  امکان کار و فعالیت سالم را به مردم خوتان و مهاجران به دهید تا مجبور به کشت و قاچاق نشوند .
  اگر یک صدم این ارقام تخیلی به اصطلاح مبارزه با مواد { معامله }را صرف ایجاد کار و فعالیت سالم برای مردم ایران و مهاجران مانند اروپا بکنند ، کسی دنبال این کار نخواهد رفت
  عرضه همیشه درتناسب با تقضا است
  اگر شما تقاضای به مواد مخدر را از بین ببرید هرگز عرضهء وجود نخواهد داشت .
  مافیای مواد مخدر و مافیای قاچاق انسان تا رده های بالای نظام ایران رسوخ کرده است .
  اگر خواسته باشید حاضرم مصداق های را اشاره کنم
  تنها کابران عضو میتوانند نظر دهند.  ارسال پیام خصوصی

  نقدو تحلیل شعر شاعران سایت

  مشاعره

  کاربران اشتراک دار

  محل انتشار اشعار شاعران دارای اشتراک

  حمایت از شعرناب

  شعرناب

  با قرار دادن کد زير در سايت و يا وبلاگ خود از شعر ناب حمايت نمایید.

  کلیه ی مطالب این سایت توسط کاربران ارسال می شود و انتشار در شعرناب مبنی بر تایید و یا رد مطالب از جانب مدیریت نیست .
  استفاده از مطالب به هر نحو با رضایت صاحب اثر و ذکر منبع بلامانع می باشد . تمام حقوق مادی و معنوی برای شعرناب محفوظ است.
  0