سایت شعرناب محیطی صمیمی و ادبی برای شاعران جوان و معاصر - نقد شعر- ویراستاری شعر - فروش شعر و ترانه اشعار خود را با هزاران شاعر به اشتراک بگذارید

بنویسید تا زنده بمانید،هرکه نوشت پادشاه میشود.احمدی زاده (ملحق)

جمعه ۳۰ ارديبهشت

صفحه رسمی شاعر احمد محمود امپراطور


احمد محمود امپراطور

احمد محمود امپراطورارسال پیام خصوصی
مرا دنبال کنید

تاریخ تولد

:
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۶۳

برج تولد:

برج حوت

گروه

:
شاعران کلاسیک

جنسیت

:
مرد

تاریخ عضویت

:
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۳

شغل

:
شاعر،وبلاگ نویس و خطاطی الکترونیکی

محل سکونت

:
کابل/ افغانستان

علاقه مندی ها

:
بدون اطلاعات

امتیاز

:
۳۴۶
تا کنون 52 کاربر 83 مرتبه در مجموع از این پروفایل دیدن کرده اند.


درباره من

:
احمد محمود امپراطور در سال هزار وسصد و شصت و سه **** هجری آفتابی در شهر زیبا کابل دیده به دیدار هستی آشنا کرد وی فرزند شیر احمد یاور کنگورچی و نواده ی مرحوم وکیل نظام الدین است که اصلیت اش ریشه در بستر شعر و ادب دارد و پیوند نصب اش را به داملا ارباب محزون یکی از شعرا مشهور ولایت بدخشان می باشد گره خورده است هنوز کودک بیش نبود که سینه اش به زیور کلام خداوند آراسته گردید و تعلیمات دینی و مذهبی آموخت بعد شامل مکتب گردید و تا صنف سوم در لیسه عالی حبیبیه شهر کابل به کسب علم پرداخت و بعد بنابه مشکلات امنیتی در کشور با اعضای خانواده اش راهی دیار آبا و اجداد اش یعنی ولایت بدخشان گردید و در ولسوالی کشم باستان قریه کنگورچی اسکان گزید و به ادامه تحصیلات ابتدایی اش در لیسه عالی کشم پرداخت و تا صنف دهم در آنجا بود تا دوباره وضعیت کشور بهبود یافت و به کابل برگشت و سند تحصیلات ابتدایی خود را از لیسه عالی عبدالهادی داوی به درجه اعلی بدست آورد . در سال هزار سصد هشتاد و دو ****هجری آفتابی شامل آزمون کانکور گردید و در رشته طب کامیاب شد اما بنابه مشکلات صحی نتوانست به ادامه تحصیلات عالی اش بپردازد. اما هیچ گاه از تلاش دست بر نداشت و علاقه خاص که شعر و ادب داشت به مطالعات افاقی و کار های پژوهش در رشته های ادب و هنر خود را مصروف ساخت و بعد ها در یکی از موسسات تحصیلی در رشته انجنیری کامپیوتر سند فراغت کسب کرد.. وی بعد از سال هزار و سصد و هشتاد و هشت **** هجری آفتابی به سرایش شعر آغاز کرد و اولین شعر خود را در قالب مثنوی سرود که آنهم معرفی از بدخشان و شاعران بدخشان بود و ازان به بعد آغاز به سرودن مخمس کرد و مخمسات زیادی دارد که بیشتر اش بر غزل حضرت ابوالمعانی بیدل رح تهیه دیده و همچنان در قالب های غزل ، مسدس، رباعی و مستزاد نیز تبحر خاص خود را دارد و زیادتر از سبک و مکتب بیدل رح پیروی می کند و نو آوری ها یا همان مودرنیته سازی خود را درین قالب ها نیز آزموده است. و سروده های زیبا و نابش تا حال به زیور طبع آراسته نگشته که عنقریب به کمک و یاری خداوند متعال بدست رس دوستان و علاقمندان شعر و ادب فارسی قرار خواهد گرفت اما در محیط های مجازی و صفحات انترنتی کاملاً قابل دسترسی است. شایان ذکر است که محترم امپراطور در هنر های خطاطی و طراحی کمپیوتر با بهترین شیواه ها کار های ماندگاری انجام داده است که از آن جمله میتوان انتخاب و خطاطی تک بیت های حضرت ابوالمعانی بیدل را یاد آور شد که با مشهورترین نسخه های خط نسخ، نستعلیق، ثلث و شکسته را نامبرد. با احترام. نویسنده: گروه فرهنگی جوانان شهرستان کشم

لیست دفاتر شعر


۱


اشعار ارسال شده


مخمس احمد محمود امپراطور نازنین در عشق خود سنگِ صبورم کرده یی از نمـــاز و روزه و تسبیــــح  ...
ثبت شده با شماره ۷۴۸۹۰ در تاریخ سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰    نظرات: ۱۵

تو باشی در بــــــر من قـــدرت و لشکر نمیخواهم کش و فش میـــــز و چوکی پول با دفتر نمیخواهم بلاک و ...
این شعر را ۱۵ شاعر ۳۳ بار خوانده اند.
سمانه باقرزاده ، کبری یوسفی ، عليرضا حكيم ، رضا سلطان ، احسان کریمیان علی آبادی ، فاطمه غیبی پور ، علی رفیعی و ۷شاعر دیگر این شعر را خوانده اند.
ثبت شده با شماره ۷۴۸۰۹ در تاریخ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۴۳    نظرات: ۲۰

ز چشـــم ابـــر دراین خطه سنگ می بارد بجـــای منطـق و برهـــــان تفنگ می بارد درین زمانه وفـا  ...
این شعر را ۱۹ شاعر ۹۰ بار خوانده اند.
نجمه طوسی (تینا) ، مجنون ملایری ، احمد محمود امپراطور ، وحید کاظمی ، شهزاد ، صفیه پاپی(مدیر) ، حسن بذرگری(آیین) و ۱۱شاعر دیگر این شعر را خوانده اند.
ثبت شده با شماره ۴۵۱۴۳ در تاریخ يکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹    نظرات: ۲۵

نیست گـــــر دلبــر ز آغـوشی دلت لذت ببر گــــر نشـــد آســـودگی از مشکلت لذت ببر معـــرکه بگذ ...
این شعر را ۱۶ شاعر ۱۱۴ بار خوانده اند.
مجنون ملایری ، احمد محمود امپراطور ، وحید کاظمی ، عباس زارع میرک آبادی ، سیده لاله رحیم زاده (آلاله سرخ) ، حسین زاده ، محمد علی سلیمانی مقدم و ۸شاعر دیگر این شعر را خوانده اند.
ثبت شده با شماره ۴۴۹۲۰ در تاریخ جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۲۰:۳۲    نظرات: ۲۸

وقتیـــکه نبــــاشی همـــــه دنیا بدلم نیست مستـــی  ...
این شعر را ۲۵ شاعر ۱۸۸ بار خوانده اند.
نجمه طوسی (تینا) ، احمد محمود امپراطور ، اله یار خادمیان(صادق) ، مجتبی شفیعی (شاهرخ) ، وحید کاظمی ، نیره ناصری ، محمد علی سلیمانی مقدم و ۱۷شاعر دیگر این شعر را خوانده اند.
ثبت شده با شماره ۴۴۷۹۸ در تاریخ دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ۲۰:۵۰    نظرات: ۴۰

مجموع ۱۵ پست فعال در ۳ صفحه

مطالب ارسالی در وبلاگ شاعر احمد محمود امپراطور

هیچ پستی ارسال نشده است.
کلیه ی مطالب این سایت توسط کاربران ارسال می شود و انتشار در شعرناب مبنی بر تایید و یا رد مطالب از جانب مدیریت نیست .
استفاده از مطالب به هر نحو با رضایت صاحب اثر و ذکر منبع بلامانع می باشد . تمام حقوق مادی و معنوی برای شعرناب محفوظ است.
0