سایت شعرناب محیطی صمیمی و ادبی برای شاعران جوان و معاصر - نقد شعر- ویراستاری شعر - فروش شعر و ترانه اشعار خود را با هزاران شاعر به اشتراک بگذارید

منو کاربریعضویت در شعرناب
درخواست رمز جدید

معرفی شاعران معاصر

پر نشاط ترین اشعار

انتشار ویژه ناب

اعضای آنلاین

♪♫ صدای شاعران ♪♫

تقویم روز

شنبه 4 خرداد 1398
  22 رمضان 1440
  • شب قدر
  Saturday 25 May 2019
   هر چه بیشتر به کسی عشق میورزیم ، بیشتر در اسرار هر چیز نفوذ می کنیم . مولانا

   شنبه ۴ خرداد

   پست های وبلاگ

   شعرناب
   مُبلغ
   ارسال شده توسط

   علی کارگر( پیرو)

   در تاریخ : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۱۶
   موضوع: آزاد | تعداد بازدید : ۱۷۳ | نظرات : ۰

   چند مدتی میشد که از اقامتش میگذشت، مردم محله تازه بهش سلام میدادند و روابط داشت عادی میشد. یک روز یکی از ا هالی محل که اتفاقی درب منزلش به او خورده بود باهاش خوش و بشی کرد. خود را معرفی کرد که کارمند فلان شرکت است و تنها زندگی میکند و روزگار آرامی دارد. پرسید از او و از احوالاتش؟ هنوز با مردم آن محل آشنایی پیدا نکرده بود و از اینرو مستقیم رفت سر اصل مطلب و گفت: من مبلغ دین هستم و برای ارشاد و راهنمایی مردمان اینجا آمده ام و شروع کرد به تبلیغ و از خوبیها گفت و باید از چه چیزهایی دوری کرد. چه چیزایی بدند و چه چیزایی خوبند. آن مرد به تمام سخنانش گوش میکرد و حواسش جمع به جملات بود. وقتی صحبتش تمام شد، آرام و با خونسردی خاصی گفت: تمام این حرفها را که زدی مردمان این محل و کل این شهر انجام میدهند. اینجا کسی دروغ نمیگوید، کسی تهمت نمیزند، حق کسی ضایع نمیشود، مردمان با رعایت کامل حق و حقوقها به هم احترام میگذارند. صحبتهای او را قطع کرد و در حالی که فکر میکرد متوجه جملاتش نشده، دوباره شروع کرد به صحبت کردن و با اشتیاق خاصی حرف زدن. از خوبیها و بدیها و وظیفه انسانها در قبال خود و دیگران بحث کرد. و دستورات الهی که توسط پیامبران گفته شده بود را متذکر شد. وقتی به پایان جملاتش رسید، آن مرد خیلی خونسرد و آرام گفت: تمام این حرفها درست، نقش تو این وسط چیست؟ 
    
   کشورهای دیگر سالهاست که خوبیها را در رفتار و کردارشان انجام میدهند و از بدیها دوری میکنند. آنان نه در حد حرف، بلکه در عمل به اجرا درآورده اند و محیط سالم و مناسبی برای خود و جامعه ایجاد کرده اند. از اینرو بود که مرحوم سید جمالدین فرمود: اسلام را در اروپا دیدم اما مسلمان ندیدم. اما در کشورهای اسلامی، مسلمان دیدم، اما اسلام را ندیدم.
    
    

   ارسال پیام خصوصی اشتراک گذاری : | | | | |
   این پست با شماره ۸۵۷۵ در تاریخ شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۱۶ در سایت شعر ناب ثبت گردید

   آموزش و نقد شعر

   نظرات

   مشاعره

   کاربران اشتراک دار

   محل انتشار اشعار شاعران دارای اشتراک
   کلیه ی مطالب این سایت توسط کاربران ارسال می شود و انتشار در شعرناب مبنی بر تایید و یا رد مطالب از جانب مدیریت نیست .
   استفاده از مطالب به هر نحو با رضایت صاحب اثر و ذکر منبع بلامانع می باشد . تمام حقوق مادی و معنوی برای شعرناب محفوظ است.