سایت شعرناب محیطی صمیمی و ادبی برای شاعران جوان و معاصر - نقد شعر- ویراستاری شعر - فروش شعر و ترانه اشعار خود را با هزاران شاعر به اشتراک بگذارید

منو کاربریعضویت در شعرناب
درخواست رمز جدید

معرفی شاعران معاصر

انتشار ویژه ناب

تبلیغات متنی

♪♫ صدای شاعران ♪♫

تقویم روز

جمعه 17 ارديبهشت 1400
 • روز اسناد ملي
27 رمضان 1442
  Friday 7 May 2021

   پر نشاط ترین اشعار

   کانال رسمی شعرناب

   بار پروردگارا، دلهاي ما را به باطل ميل مده پس از آنکه به حق هدايت فرمودي و به ما از لطف خود رحمتي عطا فرما، که تويي بسيار بخشنده (بي‌منّت). آل عمران آیه ۸

   جمعه ۱۷ ارديبهشت

   پست های وبلاگ

   شعرناب
   آیا خرید تن! در بریتانیا باید غیر قانونی شود؟
   ارسال شده توسط

   سید حاج احمدی زاده(ملحق)

   در تاریخ : يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۲
   موضوع: آزاد | تعداد بازدید : ۳۴۵ | نظرات : ۶

   به دنبال ممنوعیت استفاده از روسپی ها در سوئد و نروژ، از ماه آینده قانونی مشابه در ایرلند شمالی‌ به اجرا گذاشته میشود.
   به گفته مقامات در سوئد، تعداد زنان روسپی که در محله‌های مربوطه در استکهلم مشغول به فعالیت هستند، با آغاز اجرای این قانون در سال ۱۹۹۹ از ۷۰۰-۸۰۰ نفر به ۲۰۰ نفر کاهش یافته است.
   در انگلیس، با وجود این که فعالیتهای جانبی همچون تبلیغ و جذب مشتری ممنوع است، روسپی گری عملا شغلی‌ قانونی محسوب میشود.
   فعالین مدافع این قانون خواستار به اجرا در آمدن آن‌ در باقی‌ بخش‌های بریتانیا هستند و آن‌ را راه‌ حلی در جهت کاهش تجارت روسپی ها و پایان بخشیدن به تقاضاها برای (خرید) سکس میدانند.
   اما مخالفین معتقدند که اجرای این قانون موجب انتقال این فعالیت به مکان‌های ناامن‌تر شده و آن‌ را بیش از پیش در اجتماع ننگین و لکه دار میسازد.
   در زیر دیدگاههایی از هر دو طرف را می‌خوانید:
   بن: "روسپی ها با اجرای این قانون خود را بیش از پیش به مخاطره می‌اندازند."
   "بن" ‌ -که می‌خواهد نام واقعیش محفوظ بماند- تجارت رابطه جنسی را یک فعالیت مفید اجتماعی می داند.
   او سی‌ سال سن دارد، مجرد است و در دفتر روابط عمومی در لندن مشغول به کار است. بن از سن ۲۲ سالگی برای داشتن رابطه جنسی هزینه می کرده و تا کنون با ۳۰-۴۰ روسپی همبستر شده است.
   او می‌گوید اجرای این قانون احتمالا تنها آن‌ دسته از مشتریانی را فراری خواهد داد، که خوابیدن با روسپی ها بخش عمده‌ای از زندگیشان را تشکیل میدهد.
   بن هر ۲ تا ۴ هفته یک بار با روسپی ها - یا افرادی که در شبکه‌های اینترنتی (به صورت آنلاین) پیدا می‌کند در هتل یا محل سکونتشان همبستر میشود.
   او کار خود را اینگونه توجیه می‌کند: "صادقانه بگویم، برای من پرداخت های متعدد در ازای سکس و همبستر شدن با زنان مختلف راهی ست برای تجربه نوعی از رابطه جنسی که احتمالا بدون هزینه کردن و خرید آن‌، این تجربه ممکن نخواهد بود."
   بن معتقد است که ممنوعیت خرید سکس در بریتانیا، او را از انجام این کار منصرف می‌کند. او می گوید: "برای من ارزش ندارد که به خاطر جرمی‌ که در اجتماع تا این حد ننگین و محقرشده است، خطر کنم و به دست پلیس بیفتم."
   حقایقی در مورد روسپی گری در بریتانیا:
   در سال ۲۰۰۹ تعداد روسپی ها در بریتانیا ۶۰،۸۷۹ نفر برآورد شده است. هر یک از این روسپی ها به طور میانگین در هفته پذیرای ۲۵ مشتری بودند که هر کدام به طور متوسط 67 پوند و 17 پنس در هر ملاقات پرداخت می کردند.
   نتایج مطالعه‌ای که بر روی ۶۰،۰۰۰ مرد بریتانیایی انجام شد نشان داد که طی پنج سال گذشته از هر ده نفر یک نفر برای داشتن رابطه جنسی هزینه کرده است. این در حالیست که ۳.۶% از کل این افراد به همبستر شدن خود با روسپی ها، در طی‌ این پنج سال، معترف شدند.
   در انگلیس، حداقل سود حاصل از قاچاق زنان خارجی‌ که به هدف بهره کشی‌ جنسی‌ انجام میشود، به رقمی‌ معدل ۱۳۰ میلیون پوند می رسد.
   گزارشات نشان میدهد که ۵۰% زنانی که در بریتانیا به روسپی گری مشغولند، پیش از ۱۸ سالگی به این حرفه روی آورده اند و ۹۵% روسپی های خیابانی معتاد به مواد مخدر هستند.
   در ایرلند شمالی‌، سالانه حدود ۱۷،۵۰۰ نفر از مردان برای همبستر شدن هزینه میکنند.
   منابع: اداره آمار ملی‌ بریتانیا، دانشگاهUCL لندن، دانشگاه کوئین در بلفاست
   ……………………………………………………………………………………………………...
   بن میگوید مدافعین اجرای قانون جدید طبعاً آنرا امری مثبت تلقی‌ میکنند و اجرای آنرا با توجه به اثرات مفید می دانند.
   "آنها در نظر نمیگیرند که با کم شدن تعداد مشتری برای روسپی ها، فرصت‌های شغلی‌ برای افرادی که در این تجارت فعالیت میکنند، کاهش میابد."
   بن معتقد است که مجازات مشتریان رابطه جنسی، این تجارت را متوقف نمیسازد. همانگونه که در سوئد، با وجود به اجرا در آمدن این قانون، کماکان روسپی گری جریان دارد و تنها تفاوتی‌ که با گذشته کرده این است که فعالیت به داخل منازل و شبکه‌های اینترنتی منتقل شده است.
   "اگر مجازات‌های مربوطه به اجرا گذاشته و پای پلیس به قضیه باز شود، طبیعتاً شرایط فرق خواهد کرد اما، این امر نهایتاً عقیده من را در مورد اینکه "تجارت روسپی گری یک فعالیت مفید اجتماعی است" تغییر نمیدهد.
   "این نکته ایست که عده کمی‌ از افرادِ مخالف روسپی گری در مورد آن صحبت می‌کنند."
   "آنچه که اکثر مشتریان رابطه جنسی‌ به دنبال آنند رسیدن به اوج لذت جنسی نیست؛ بلکه آنها میخواهند در شرایطی راحت و خودمانی، برای یکی‌ دو ساعت، با فردی همبستر بشوند؛ فعالیتی که نبودش را دائماً در زندگی‌ خود حس میکنند."
   "نمی‌توانم بگویم که با اجرای این قانون در مجموع زندگی‌ مردان چه شکلی‌ به خود میگرفت، اما من به شخصه، اگر برای رابطه جنسی هزینه نمیکردم، در زندگی‌ بسیار تنها میماندم".
   میا دو‌ فوات: "اجرای این قانون از شأن انسان محافظت می‌کند."
   میا به مدت شش سال در جمهوری ایرلند به روسپی گری مشغول بوده است و بیشتر فعالیت خود را در خیابانهای دوبلین انجام می داده است.
   او در سال ۲۰۱۰ به کمک یک فعال اجتماعی از این شغل دست کشیده است و به گفته خودش حدود یک سال طول کشیده تا به طور کامل از این حرفه فاصله بگیرد. پس از آن‌ به کمپینی ملحق شده است که فعالیتش بر اجرای قانون مذکور در ایرلند، به شیوه‌ای که در کشورهای اسکندیناوی اجرا شده است، متمرکز است.
   او با این دیدگاه که قانون جدید به زندگی‌ زنانی که روسپی گری را به عنوان منبع در آمد برگزیده اند آسیب میرساند، مخالف است.
   "ایرلند پر از زنانیست که از شغل خود به عنوان روسپی رضایت کافی‌ دارند. این قانون به آنها مربوط نمی‌شود."
   "قانون جدید بر زندگی‌ زنانی تأثیر می گذارد که در این شغل گرفتار شده‌اند و راهی‌ برای برون رفت از آن‌ ندارند (مثل خود من). اجرای این قانون از شأن افراد محافظت می‌کند."
   "این قانون در جهت متوقف ساختن جریان تجارت سکس است. این امر جز با حذف عامل اولیه که باعث به وجود آمدن این جریان شده است مقدور نیست، و آن‌ عامل وجود متقاضی است. متقاضیانی که این حق را به خود میدهند که برای رسیدن به رابطه جنسی،‌ انسان دیگری را معامله کنند و برای او پول بپردازند."
   "پیامد این قانون برای آن‌ دسته از زنانی که از روسپی بودن خود راضی‌ هستند، این است که مجبور به یافتن شغلی‌ جدید میشوند. من با این پیامد مشکلی‌ ندارم."
   میا می‌گوید که روسپی ها نگاهشان به دنیا با دیگران متفاوت است. "(وقتی‌ روسپی شوید) ظرفِ مدت کوتاهی تنها رابطه انسانی شما را مردانی تشکیل میدهند که شما را با پول معاوضه میکنند و سپس زنان معتاد و ناسالمی که در کنارتان حضور دارند.این امر مسلما در نگاه شما نسبت به پیرامونتان تأثیر خواهد گذاشت."
   او معتقد است که انسان نباید این حق مطلق را به خود بدهد که از بدن خود، هرطوری که مطلوب اوست استفاده کند.
   "در صورتی‌ که آزادی انسان در استفاده از بدن خود، به این تجارت سود برساند و منجر به تجاوز و آزار و اذیت جنسی‌ زنان و دختران بشود، این حق باید برای او تا حد زیادی محدود بشود و در مقابل حق مطلق آزادی از بردگی و شکنجه شدن به او داده شود."

   ارسال پیام خصوصی اشتراک گذاری : | | | | |
   این پست با شماره ۵۴۹۱ در تاریخ يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۱۲ در سایت شعر ناب ثبت گردید

   نقدها و نظرات
   تنها کابران عضو میتوانند نظر دهند.   ارسال پیام خصوصی

   نقدو تحلیل شعر شاعران سایت

   نظرات

   مشاعره

   کاربران اشتراک دار

   محل انتشار اشعار شاعران دارای اشتراک

   حمایت از شعرناب

   شعرناب

   با قرار دادن کد زير در سايت و يا وبلاگ خود از شعر ناب حمايت نمایید.

   کلیه ی مطالب این سایت توسط کاربران ارسال می شود و انتشار در شعرناب مبنی بر تایید و یا رد مطالب از جانب مدیریت نیست .
   استفاده از مطالب به هر نحو با رضایت صاحب اثر و ذکر منبع بلامانع می باشد . تمام حقوق مادی و معنوی برای شعرناب محفوظ است.
   0