سایت شعرناب محیطی صمیمی و ادبی برای شاعران جوان و معاصر - نقد شعر- ویراستاری شعر - فروش شعر و ترانه اشعار خود را با هزاران شاعر به اشتراک بگذارید

بدترين دروغ‌ها گمان بد به مردم بردن است. حضرت محمد (ص)

دوشنبه ۲۵ تير

شاعر محمد جواد پوراحسان


محمد جواد پوراحسان

محمد جواد پوراحسانارسال پیام خصوصی
مرا دنبال کنید

تاریخ تولد

:
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۶۹

برج تولد:

جوزا

گروه

:
عمومی

جنسیت

:
مرد

تاریخ عضویت

:
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶

شغل

:
بدون اطلاعات

محل سکونت

:
بدون اطلاعات

علاقه مندی ها

:
بدون اطلاعات

امتیاز

:
۰
تا کنون 4 کاربر 6 مرتبه در مجموع از این پروفایل دیدن کرده اند.


درباره من

:
به نام خالق زیبایی ها سلام بر همه عزیزان حقیر نه داعیه شاعری دارم و نه آنچنان بر حفظ وزن در شعر مقیدم و از برای دل خود و در هوای یار خود کلماتی از من جاری می شود و شعر یا مهری می گویم و براساس الهامی که از علایقم به اشعار عامیانه و قدیمی که بر وزن تکیه ای استوارست گرفتم چه درست یا غلط طرحی نو براساس سلیقه خود و هماهنگ با شخصیت خود و در اشعار خود ابداع کردم که ممکن است از نظر بزرگواران صحیح نباشد و یا که توجیهی از من بر عدم تسلطم به وزن باشد و یا چه بسا همه اشعار علاوه بر وزن این ویژگی که من فکر میکنم بدان پی برده ام و خلا یکسان نبودن وزن ابیاتم را پر می کند داشته باشند اگر چنین است باز جهل مرا ببخشید اما هر چه هست این شعر من است و مختص من پس بزرگان قصور یا کم سوادی حقیر را ببخشند . اما الهام من و ابداع من که براساس شعر با وزن تکیه ای است مانند این اشعار عامیانه مثل اتل متل توتوله یا شعر زیر که سراینده اش را نمی شناسم تن عیشم به غم نحیف گشت گل بختم به خار نهفته گشت بدین گونه است که من در شعرم به وزن عروضی توجه نمی کنم و ابیات من در وزن عروضی از یک وزن واحد از اول تا به آخر پیروی نمی کنند و همچنین اشعار من حتی به مانند شعرهایی که مثال زدم وزن تکیه ای را هم مراعات نمی کنند پس لابد می پرسید چه ویژگی دارند و چه الهامی گرفته ام و چه طرحی درانداختم ؟ برای من بخش های مجزای یک مصرع که در اثر درنگ یکی بعد از دیگری می آیند جذاب است و از نظرم رعایت یکسان این درنگ ها و مجزا ساختن کلمات و جملات در یک مصراع اگر در هماهنگی با همه مصراع ها باشد می تواند خلا بی وزنی شعرم را پر کند حال با مثال منظورم را روشن می کنم . اتل / متل / توتوله گاو / حسن / چجوره یا تن عیشم / به غم / نحیف گشت گل بختم / به خار / نهفته است و اینم یک مثال از شعر خودم که در زیر می آید چه شبی است / که وصال یار / میسرم نیست چه تبی است / که حاجت به طبیب / ممکنم نیست باز هم تاکید میکنم چه بسا در راه خطا هستم یا که همه اینها در همه شعرها وجود دارند و شعر بی وزن من اصلا شعر نباشد اما من جز این شعر نگفتم و نمی گویم و بلد هم نیستم که بگویم و از برای دل خویش شعری میگم در وصف یار خویش . همه این توضیحات برای این بود که اگر دوستان خواستند بر من بتازند که اینها شعر نیست یا وزنش کجاست و غیره خود را برای آگاهی بخشی به جهل من خسته نکنند و بدانند که حقیر به جهل خویش آگاهم و ادعایی هم ندارم . توضیحی در پایان : ذکر این نکته ضروریست از آنجا که هر مصرع من قافیه ای جداگانه دارد و در کل شبیه به مثنوی است اما بدون رعایت وزن واحد در همه مصراع ها و ابیات و میدانم که نباید اسم مثنوی را رویش گذاشت اما از آنجا که انتخاب قالب شعر در سایت الزامیست و شعر من هم با توجه به عدم رعایت وزن اصلا شبیه شعر نو یا سپید نیست به ناچار قالب مثنوی را برگزیدم ازین بابت عفو فرمائید . در پناه حق خوش و خرم باشید .

لیست دفاتر شعر


۱

در هوای یار


اشعار ارسال شده


کیستم من چیستم من ...
این شعر را ۱۳ شاعر ۱۷ بار خوانده اند.
نسترن محمدی ، الهام عزیزی مقدم (نیلوفر) ، لیلا باباخانی (سما الغزل ) ، نیره ناصری نسب ، سینا دژآگه ، عباسعلی استکی(چشمه) ، محمد ترکمان(پژواره) و ۵شاعر دیگر این شعر را خوانده اند.
ثبت شده با شماره ۵۹۱۴۵ در تاریخ دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ۰۷:۰۰    نظرات: ۱۰

مطالب ارسالی در وبلاگ

هیچ پستی ارسال نشده است.
کلیه ی مطالب این سایت توسط کاربران ارسال می شود و انتشار در شعرناب مبنی بر تایید و یا رد مطالب از جانب مدیریت نیست .
استفاده از مطالب به هر نحو با رضایت صاحب اثر و ذکر منبع بلامانع می باشد . تمام حقوق مادی و معنوی برای شعرناب محفوظ است.